Održana "Akademija vršnjačke medijacije"

Naša škola je škola partner projekta „Sretno dijete“ kojeg je pokrenuo Forum za slobodu odgoja.
Cilj tog projekta je osposobiti 10 vršnjačkih medijatora.
Medijatori ili miritelji će pokušati pomoći sukobljenim učenicima u pronalaženju rješenja njihovih problema. Glavna uloga medijatora nije pronaći rješenje za problem sukobljenih učenika, već ih poticati na razgovor sve dok sami ne nađu prihvatljivo rješenje i načine kako će se ubuduće ponašati.
Projekt traje 2 školske godine. Po završetku projekta naši vršnjački medijatori trebali bi biti spremni za svoju ulogu te pomoći drugima kada oni zatraže pomoć.

24. travnja 2017. za odabrane učenike 5. i 6. razreda održana je "Akademija vršnjačke medijacije" Foruma za slobodu odgoja.

objavio: Davorka Medvedović   datum: 26. 4. 2017.

Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj

Naša škola sudjeluje u projektu „Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj“. Projekt je sufinanciran iz EU programa IPA 2012 i od strane Ureda za udruge Vlade RH, a u projektu smo radili s Regionalnom zakladom za lokalni razvoj „Zamah“. U sklopu projekta prijavili smo dvije akcije, jedna je „Vršnjačko učenje i poučavanje uz osnivanje multimedijske učionice“ za koje je napisan vrlo opširan projekt pomoću kojeg se još uvijek traže donacije kako bi se mogao ostvariti, a drugi je „Humanitarni koncert“. Cijeli projekt osmislile su učiteljica Sanja Fuček i Ivana Vuletić, prof. pedagogije.

Na ostvarenju akcije „Humanitarni koncert“ sudjelovalo je Vijeće učenika i njihova voditeljica, učiteljica Sanja Fuček. Cilj je bio pozvati glazbenicu Anu Rucner, a prihod od koncerta uložiti u humanitarne svrhe. Učenici su se mjesecima pripremali i sakupljali materijale kako bi se glazbenica odazvala. Na kraju smo s Anom Rucner ostvarili kontakt, pohvalila nas je i zahvalila se na trudu, ali na žalost nije bila u mogućnosti odazvati se, ali je poziv ostao otvoren za neki drugi put. U prilogu pogledajte materijale koje smo pripremali, kao i film koji se snimao u sklopu cijelog projekta i sudjelovao na prvom Dječjem, filmskom filantropskom festivalu održanom u Velikoj Pisanici.

Učiteljica Marija Jakovljević sa školskom je zadrugom izvezla violončelo za Anu. Učenica Helena Manojlović je, uz maminu pomoć, nacrtala Anin portret. Svi članovi Vijeća učenika sudjelovali su u pisanju pjesme, filma i pisma za Anu.

« Srpanj 2024 »