Upisi u prvi razred osnovne škole

Poštovani roditelji,

Donesena je odluka da se na razini županije ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole provode elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine. Prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama otvorene su od 1. veljače 2024. godine, a za svu ostalu djecu od 22. veljače 2024. godine.

-         U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, produženi boravak i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

-         Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.

U sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi se preko portala e-Građani. Roditelji vjerodajnice za prijavu u portal mogu nabaviti u svojim bankama ili Financijskoj agenciji (FINA).  Za roditelje koji iz opravdanih razloga nemaju vjerodajnice za ulazak u portal, stručni suradnici škole će na pregledu pri utvrđivanje psihofizičkog stanja djece prije upisa u prvi razred napraviti prijavu umjesto njih. Nije potrebno dolaziti ranije, niti kontaktirati školu već doći u predviđenom terminu pregleda.

Pregledi djece u sklopu utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upis u prvi razred odvijat će se u razdoblju od 4.3. – 20.3.2024. u matičnoj zgradi Osnovne škole Rovišće (Vladimira Nazora 1).

Datum i vrijeme pregleda nalaze se u dokumentu Raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u prvi razred. U stupcu Prezime djeteta upisana su početna slova prezimena, a ukoliko su prva slova prezimena ista, upisano je i početno slovo imena.

Dijete treba dovesti u predviđenom terminu u pratnji jednog roditelja, a ukoliko dijete ima utvrđenih zdravstvenih ili razvojnih poteškoća na pregled je potrebno donijeti pripadajuću dokumentaciju (nalaz psihologa, logopeda, neurologa, mišljenje predškolske ustanove i sl.).

Ukoliko dijete želite upisati u našu školu, a njoj ne pripada prema upisnom području, ispunite obrazac u prilogu (Zahtjev za upis u školu drugog upisnog područja) te ga s pripadajućim dokumentima  dostavite Upravnom odjelu za poslove državne uprave, Odsjeku za društvene djelatnosti Bjelovarsko-bilogorske županije. Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta obavljate u školi kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Za sve informacije možete kontaktirati:

• socijalnu pedagoginju Marinu Glavinić na tel. 878-250 ili putem maila: marina.glavinic@skole.hr.
  • pedagoginju/pedagoga Ivanu Vuletić/Igora Dončevića na tel. 228-548
  • psihologinju Teu Sičaja na tel. 228-568 ili putem maila: tea.sicaja@skole.hr

PRILOŽENI DOKUMENTI ZA PREGLED/PREUZIMANJE:

« Veljača 2021 »